Cztery twarze marmuru – kolekcja Majestic Pure Selection marki Ceramiche Piemme

Ponadczasowa biel to rozwiązanie pasujące do każdej łazienki, szczególnie jeśli ta występuje w towarzystwie delikatnego lub bardziej widocznego użylenia, wiernie odzwierciedlając klasyczne piękno marmuru. Taki rysunek możemy zobaczyć w nowej kolekcji Majestic Pure Selection oferowanej przez markę Piemme. Jest to seria płyt ceramicznych wykonanych z wytrzymałego gresu porcelanowego, która dzięki wykorzystaniu techniki druku cyfrowego o wysokiej rozdzielczości, do złudzenia przypomina naturalny materiał, jakim jest wspominany już marmur.

W ramach kolekcji, producent proponuje do wyboru cztery warianty płyt: Calacatta (wzór pochodzący od toskańskiego miasteczka, z którego Michał Anioł pozyskiwał surowiec do swoich dzieł), Statuario (oznaczające dosłownie rzeźbę), Arabescato (odwołujące się do ornamentów zdobiących fasady budynków) i Dolomiti (tu inspiracje sięgają do potężnego pasma górskiego w północno-wschodniej części Włoch). Każdy z wzorów różni się zarówno odcieniem, jak i intensywnością widocznego użylenia, sprawiając, że płyty ceramiczne Piemme cieszą oko zarówno entuzjastów subtelniejszych form, jak i tych miłośników bardziej odważnych rozwiązań.

W kolekcji dostępne są również dwa rodzaje wykończenia – naturalne oraz polerowane, podkreślające efekt głębi i czystości wykorzystanego materiału. Oprócz standardowych gresów, występujących w trzech różnych rozmiarach (60X60 cm, 60X119,5 cm, 119,5X119,5 cm) w serii Majestic Pure Selection znajdziemy także płyty dekoracyjne  wykorzystujące motyw botaniczny, ożywiający wnętrze i dodający mu oryginalności.

Wszystkie elementy kolekcji są już teraz dostępne w salonie GRESTON. Zapraszamy!