Dwie nowe kolekcje marki Zucchetti. Poznajcie Helm i Medameda!

Nazywane często wnętrzarską biżuterią, współczesne baterie łazienkowe potrafią przyjmować najbardziej finezyjne formy i zachwycać misternymi zdobieniami. Są jednak marki, które nieustannie od wielu lat na pierwszym miejscu stawiają minimalizm i precyzję wykonania. Jedną z nich jest firma Zucchetti, która hołduje włoskiej tradycji wzorniczej, posługując się najlepszymi materiałami i korzystając z pracy wybitnych designerów, ale i rodzimych rzemieślników. W tym roku marka pochwaliła się dwoma nowymi kolekcjami łazienkowej armatury – linią Helm i Medameda. Charakteryzujące się prostym, choć niebanalnym wyglądem i subtelnym wykończeniem linie baterii oraz akcesoriów łazienkowych są już do nabycia w salonie GRESTON.   

Linia Helm to łazienkowe cudeńko zaprojektowane przez Lopeza Quincocesa. Projektant zainspirowany klasycznym wyglądem kranu z krzyżowymi uchwytami, przekształcił tradycyjny wzór armatury i dostosował go do współczesnych realiów życia. Efekt? Prosta w swojej formie, nieco surowa bateria łazienkowa, która z łatwością dopasuje się do każdego wnętrza, nadając mu delikatnie industrialny rys. Ta oryginalna piękność wykonana w całości ze stali nierdzewnej z pewnością przetrwa próbę czasu i stawi czoła nieustannie zmieniając się trendom. Dostępna w wersji jedno- i trzyotworowej sprawdzi się zarówno w przestrzeni prywatnej, jak i komercyjnej.

Zwolennicy nieco bardziej organicznych form mogą zaś sięgnąć po nową linię Medameda, stworzoną przez duet projektantów – ojca i syna – Alberto i Francesco Meda. To kolekcja o subtelnym rysie, która pomaga zbudować harmonię i ład, niezbędne w łazienkowych wnętrzach, często traktowanych jak domowe spa. Wyważona kompozycja i zaoblone kształty wyglądają bardzo efektownie, choć pozbawione są przesadnej ekstrawagancji, której chcieli uniknąć designerzy. Postawili na naturalność i skromną, choć pełną uroku elegancję.

Obie linie składają się nie tylko z baterii łazienkowych, ale także zestawów prysznicowych, deszczownic oraz akcesoriów łazienkowych. Aby uzyskać szczegółowe informacje zapraszamy do salonu GRESTON.