Kolekcja dla prawdziwych indywidualistów – Palladio od FMG

Niepowtarzalna i pełna dyskretnego uroku – taka jest kolekcja Palladio zaprezentowana właśnie przez, doskonale znaną na całym świecie, fabrykę FMG. Nazwana na cześć włoskiego architekta i teoretyka architektury Andrea Palladio i inspirowana sztuką terazzo, ukazuje jego współczesne, pełne elegancji oblicze, przyciągające miłośników pięknych wnętrz urządzonych z niewymuszoną nutą luksusu.

Inaczej niż w powszechnie dostępnych na rynku produktach, gdzie wzór jest „drukowany” tylko na powierzchni, w serii Palladio kolorystyka powstaje w wyniku zmieszania naturalnych kruszyw przez co obecna jest w całym przekroju płytki. Dzięki temu ponadczasowy wzór lastryko widoczny jest nie tylko na powierzchni płyt, ale także po ich przecięciu. Dlatego gresów z kolekcji można swobodnie używać przy różnego rodzaju wykończeniach, bez konieczności stosowania ozdobnych listew. Linia Palladio to płyty ceramiczne idealne dla prawdziwych indywidualistów, którzy lubią otaczać się przedmiotami wyjątkowymi i niepowtarzalnymi. Nowoczesna technologia wykorzystana przy tworzeniu płyt z sukcesem odtwarza przypadkowość, jaką stosuje sama matka natura. To sprawia sprawiając, że każda z płyt jest jedyna w swoim rodzaju i ma unikalny wzór. Co więcej połączenie innowacyjnych technologii, bardzo wysokich temperatur wypalania oraz najwyższej klasy naturalnych surowców, z jakich powstają płyty, powoduje, że materiał wykorzystywany do ich wytwarzania jest  twardy, odporny na uszkodzenia i zarysowania.

Kolekcja Palladio dostępna jest w sześciu kolorach (jasnoszarym Certosa, popielatym Chiericati, grafitowym Pisani, beżowym Foscari, piaskowym Valmarana oraz jasnobrązowym Cornaro) i w dwóch wykończeniach – levigato lucidato oraz naturale. To ostatnie na zamówienie może być wykonane z powłoką ACTIVE o działaniu antybakteryjnym, antywirusowym oraz utrudniającym osiadanie zanieczyszczeń.

Rozmiary płyt ceramicznych Palladio to: 150x 75 cm, 120×120 cm, 120×60 cm, 74×75 cm, 60×60 cm.

Seria Palladio już teraz dostępna jest w salonie GRESTON!