Poznaj markę FJORDD nagrodzoną tytułem MUST HAVE na tegorocznym Łódź Design Festival

Już jest! W salonie GRESTON pojawiły się produkty nowej, polskiej marki ceramiki łazienkowej,  wyróżnionej podczas tegorocznej edycji Łódź Design Festival. Prestiżową nagrodę MUST HAVE zdobyła kolekcja Fjord, składająca się z wanny i umywalki. Doceniono ją za organiczne formy będące odpowiedzią na trend powrotu do natury i świetne walory użytkowe, jakie gwarantuje opracowany przez firmę kamienny kompozyt AQUASTONE, z którego stworzono nagrodzone produkty. Ale wśród propozycji marki, dostępnych w naszym salonie znajdziemy również inne linie wanien i umywalek, będących gwarancją najwyższej jakości, minimalistycznego designu i komfortu. Są nimi m.in. serie Ramsa, Senja, Salma, Sidu czy Bolstad.

Na szczególną uwagę zasługuje wspominany już autorski kompozyt AQUASTONE®, z którego stworzono produkty marki FJORDD. Wykonany z mieszanki naturalnych skał dolomitowych, zespolonych żywicą i środkami utwardzającymi, przybiera formę plastycznej masy umożliwiającej formowanie nawet najbardziej finezyjnych kształtów, kradnących spojrzenia i budujących harmonię łazienkowego wnętrza. Co więcej, kompozyt jest stabilny termicznie, dzięki czemu woda w wannie dłużej utrzymuje temperaturę, a my cieszymy się odprężającą kąpielą, dorównującą wizycie w najlepszym spa. Materiał ma także właściwości hydrofobowe, które ułatwiają utrzymanie ceramiki w czystości.

Bestsellerem marki jest kolekcja Bolstad stworzona z myślą o małych łazienkach. Sprytnie zaprojektowana wanna oraz umywalka reinterpretują kształt klasycznych modeli, zamieniając niewielką przestrzeń w miejsce relaksu na miarę pokaźnych rozmiarów salonów kąpielowych. Zarówno wanny, jak i umywalki z tej linii wyposażono w estetyczne maskownice odpływów wykonane z kompozytu, co ułatwia połączenie produktów z armaturą w dowolnym kolorze.