Seria White Tulip – Philippe Starck dla Duravit

Seria White Tulip to kolejny owoc współpracy marki Duravit z Philippem Starkiem. Tym razem designer po raz pierwszy zaprojektował kompletną serię łazienkową dla niemieckiego producenta ceramiki, wanien, baterii, mebli łazienkowych. Niezwykła forma wszystkich elementów serii począwszy od umywalek, przez toaletę, wannę a skończywszy na armaturze nawiązuje do kształtu kwitnącego tulipana. Oryginalny projekt, łączący różne style, materiały i detale doskonale wpisuje się w różne wnętrza od miejskiego loftu po atmosferę domu na wsi. Umywalka jest dostępna jako wolnostojący monolityczny element, lub w wersji mocowanej na ścianie czy stawianej na blat.

Toalety i bidet uzupełniają ofertę ceramiki. Toalety White Tulip wykonane są w technologii HygieneFlush. Niezależne testy potwierdzają, że zastosowana technika spłukiwania optymalnie obmywa i czyści wewnętrzną powierzchnię toalety. Idealnie dopasowany przepływ wody tworzy wir, który gwarantuje idealne spłukiwanie przy użyciu zaledwie 4,5 litra wody. Toalety wykonane w tej technologii mają również ceramikę HygieneGlaze która sprawia, że ​​ok. 90% bakterii (np. e. coli) jest usuwanych po sześciu godzinach, a ok. 99,9% po 24 godzinach. W serii White Tulip znajdziemy także meble łzienkowe, doskonale współgrające z całą koncepcją. Szeroka gama rozmiarów, pięć kolorów i różne rozwiązania funkcjonalne szafek pozwolą dopasować rozwiązanie do różnych łazienek i gustów klientów. Dla miłośników kąpieli seria White Tulip oferuje trzy wanny wolnostojące: owalne w rozmiarze 1800×800 mm, oraz 1600×900 mm oraz okrągłą o średnicy 140 cm zapewniającą przestronne wnętrze.

White Tulip obejmuje również pierwszą serię baterii opracowaną przez Philippe Starcka dla Duravit. Zastosowany w bateriach uchwyt ma konsekwentnie kształt tulipana, który odzwierciedla kształt umywalek i wanien. Dzięki polerowanej powierzchni jest wyjątkowo łatwy i przyjemny w obsłudze, a 160 drobno grawerowanych pionowych pasków nadaje wyrafinowany efekt.

Te i inne produkty marki Duravit możecie Państwo nabyć w naszym salonie. Zapraszamy do kontaktu, odwiedzin, nasi doradcy chętnie pomogą w wyborze.