Spotkanie dla architektów: „Umowa z klientem – podstawy, rozwiązania niestandardowe, zagrożenia, elementy ochrony praw autorskich”

Przygotowanie umowy na projekt domu lub mieszkania może sprawiać niemałe trudności. Wie o tym każdy architekt, który choć raz próbował zrozumieć jak dokładnie działają prawa autorskie lub czym właściwie jest licencja niewyłączna. Na szczęście są ludzie, którzy mają szeroką wiedzę na ten temat, a do tego chętnie się nią dzielą. Jednym z nich jest Adam Laskowski, radca prawny i partner w kancelarii Konopko Laskowski Radcowie Prawni, który podczas praktycznego szkolenia zorganizowanego przez salon GRESTON, zdradził architektom jak przygotować umowę z klientem i na co zwracać szczególną uwagę.

Podczas spotkania „Umowa z klientem – podstawy, rozwiązania niestandardowe, zagrożenia, elementy ochrony praw autorskich” uczestnicy krok po kroku poznawali zasady tworzenia odpowiednich dokumentów, usłyszeli o mało popularnych rozwiązaniach, które ułatwią im pracę i ustrzegą przed ewentualnymi komplikacjami oraz dowiedzieli się jak właściwie działa prawo autorskie i co z tego wynika. Jak się okazało temat był tyleż ciekawy, co skłaniający do zadawania kolejnych, rodzących się w głowie pytań, które architekci mogli swobodnie zadać zarówno w trakcie spotkania, jak i po jego zakończeniu.

Podczas wydarzenia przedstawione zostały również nowości z oferty marek Apavisa, Geberit oraz Hüppe dostępne w salonie GRESTON, o których opowiedzieli przedstawiciele firm. Architekci mieli okazję także jako pierwsi zobaczyć najnowsze rozwiązania produktowe wspomnianych marek.